НОВИНИ

В одному з регіонів вміст пестицидів у річках перевищує норму в 15 разів

01.04.2023 12:09
Bystrytsia River near Yezupi

У Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів розповіли про результати моніторингу поверхневих вод, який здійснили торік. Щонайменше один раз виявили присутність 34 пріоритетних забруднюючих речовин у басейні Дністра, та 21 – у басейні Прута. Про це повідомляє propozitsiya.com, пише agronews.ua.

Найчистішими річками на Прикарпатті залишаються Бистриця Надвірнянська та Лімниця. А найбільш забрудненою – Саджава.

«Особливу стурбованість викликає присутність у поверхневих водах у нашій області поліароматичних вуглеводнів, – каже начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко. – Ці сполуки є надзвичайно токсичними і канцерогенними навіть у невеликій кількості. Зафіксували також присутність у поверхневих водах і пестицидів. У річці Саджава перевищення у 15 разів».

За словами Марії Засідко, землевласники використовують пестициди в надмірних кількостях, тож це відображається і на якості води.

Загалом у Дністровському управлінні минулого року здійснили понад 165 тис вимірювань. А отримали на вивчення понад 3200 зразків майже з усіх регіонів країни. У тому числі – й з деокупованих територій. Це управління єдине в країні акредитоване, щоб робити дослідження по таких фізико-хімічних показниках.

Згідно з результатами досліджень, у регіонах, де ведуться бойові дії, дуже погані результати аналізів. Є високі концентрації небезпечних речовин.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: