НОВИНИ

В Мінекономіки розповіли, як готуються до відкриття ринку землі

09.01.2020 16:30
oranka

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства не має наміру готувати і вносити на розгляд уряду окремий законопроєкт щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель. Про це повідомив заступник міністра Тарас Висоцький.

У 2019 році проведено інвентаризацію 1,07 млн га земель сільськогосподарського призначення державної власності

За його словами, нині уряд активно працює над створенням належної інфраструктури у сфері земельних відносин. Зокрема, активно триває інвентаризація земель. З метою вчасної підготовки до запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні, Держгеокадастр проводить інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності. У 2019 році проінвентаризовано 1,07 млн га земель сільськогосподарського призначення державної власності, відомості про які внесено до Державного земельного кадастру.

Загалом, державний земельний кадастр містить інформацію про 21 млн ділянок загальною площею 43,8 млн га з них 14,1 млн ділянок площею 30,9 млн га – сільськогосподарські землі.

Заступник міністра зауважив: до 1 серпня 2020 року необхідно внести до Державного земельного кадастру інформацію про усі землі сільськогосподарського призначення державної власності і до кінця 2020 року – завершити створення сучасної цифрової моделі території України.

Водночас Тарас Висоцький запевнив, що заборона на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, діятиме, відповідно до вимог розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, а саме до набрання чинності законом про обіг земель с/г призначення.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: