ГОЛОВНЕ

В Криму триває посуха: пересихають водойми і водосховища

23.05.2020 16:02
1347212_13728393

В анексованому Росією Криму триває посуха: там пересихають водойми і водосховища. Так, у Сімферопольському водосховищі майже не залишилося води, а ставок Великий у Коктебелі повністю пересох. Про це повідомляє 24tv.ua , пише agronews.ua.

«Цей самотній човен стоїть у Коктебелі на колись повноводному ставку, який називався Великий. Кілька метрів глибини, риба, раки… По ньому ходили човни, гніздилися водоплавні птахи. Капець вже у нас», – йдеться у повідомлені.

Водночас, на Коктебельському водосховищі справи не кращі: там майже не залишилося запасів води.

“Офіційно – у нас лихо. Коктебельське водосховище”, – пишуть місцеві блогери.

Раніше у мережі показали стан Сімферопольського водосховища, що вже теж майже повністю зміліло.
Зверніть увагу! Сімферопольське водосховище – одне з найбільших штучних водойм півострова. Раніше воно було повноводне і забезпечувало водою Сімферополь та прилеглі населені пункти.

85% потреб півострова у прісній воді завжди забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму у 2014 році Україна водопостачання припинила.

Криза з водою настала у 2018 році, коли засохла одна з найбільших річок Криму – Біюк-Карасу. Через нестачу прісної води ґрунти на півострові стають засоленими і неродючими.

Окупаційна влада Криму визнає катастрофу та вже неодноразово заявляла про надзвичайно малі запаси прісної води. Втім, рішення проблеми у них немає, лише голослівні заяви.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: