НОВИНИ

В Криму рекордно подорожчала картопля

13.10.2021 11:05
58a4c8f873591-4a1daf_1200-14840

У Севастополі різко подорожчала картопля. Всього за декілька днів ціна за кілограм виросла з 50 до 90-100 рублів, нарікають місцеві жителі.  Про це повідомляє ua.krymr.com, пише agronews.ua.

«Так, люди підходять, лаються, скаржаться, що дорого, — розповідає Гульнара — жінка середніх років, яка торгує овочами на центральному ринку Севастополя. — Але ми що? Ми продаємо в роздріб. Моя націнка фіксована. І роздрібна ціна на картоплю залежатиме не так від моєї націнки, а від ціни, за яку я її купила гуртом».

В асортименті Гульнари картопля відразу чотирьох сортів. Ціна за неї на різних ринках міста варіюється: найдешевша картопля 70-75 рублів, а найдорожча 90-100 рублів за кілограм.

Продавці визнають, що ціна значно зросла за останні декілька днів. Однак відразу чотири підприємці, опитані на трьох різних ринках Севастополя повідомили, що не підіймали роздрібної націнки, а подорожчання було спровоковане зростанням гуртової ціни.

Утім, такі аргументи покупців не влаштовують, кажуть торговці. Судячи з публікацій у соціальних мережах, ще в минулі вихідні севастопольці могли купити кілограм картоплі різних сортів за 50-60 рублів. Але навіть ці ціни багатьом здавалися завищеними.

Багато хто наводив у приклад ринки в містах Краснодарського краю, де вартість картоплі варіюється приблизно 35-50 рублів, а в регіонах «середньої смуги» Росії можна знайти й за 10-20 рублів. За словами деяких містян, навіть у сусідніх районах Криму, таких як Нижньогірський та Бахчисарайський, вартість картоплі не перевищує 40 рублів за кілограм.

Варто зазначити, що нинішнє зростання цін на картоплю — не перший подібний катаклізм цьогоріч. Так, у липні севастопольці масово скаржилися на подорожчання столового буряка. У пікові тижні ціна на коренеплід становила приблизно 170 рублів, при тому, що звичайна ціна на цю продукцію становила 40-45 рублів за кілограм. Тоді, за інформацією місцевих чиновників, провиною всьому став поганий урожай буряка у 2020 році. Продукції, яка була поставлена на ринок, не вистачило.

Торговці на ринках кажуть, що сьогодні ціна на буряк уже вирівнялася, однак із картоплею, за їхньою інформацією, швидких змін ціни чекати не варто. Природа підвищення цін на картоплю цієї осені в першу чергу пов’язана з неврожаєм, кажуть підприємці, опитані на ринках. У цій частині ситуація нагадує ту, яка сталася з буряком цього літа.

«По-перше, в нас і літа, як такого не було, — розповідає Яна, підприємниця, яка продає овочі. — Мало того, що та звична кримська літня спека настала дуже пізно, так ці пікові температури були дуже нетривалими».

Окрім того, за її словами, частково проблема виникла через зливи, які кількома хвилями «пройшлися окремими районами Криму». Ці зливи також знищили частину врожаю. Постачальники овочів, говорить Яна, розповідали, що деякі посадкові площі просто вимило водою, а інша частина — просто згнила.

Разом із тим, однією негодою нинішнє подорожчання пояснити неможливо, впевнена голова правління Спілки підприємців Севастополя Елла Сирікова, яка також упродовж багатьох років займається торгівлею овочами. За її словами, нинішня проблема має комплекснішу природу.

Проблема, продовжує вона, виникла ще у 2015 році, коли на кримські й севастопольські ринки перестала надходити картопля з Херсонської області.

У 2015 році передбачалося, що альтернативою Херсонській області стануть Ростовська область та Краснодарський край, які зможуть постачати на півострів свої товари, однак, як показала ситуація, обсяги продукції «зовсім не ті».

Опитані на ринках продавці кажуть, що зростання ціни на картоплю ще не зупинилося. Щодня на гуртових базах вони фіксують подорожчання на декілька рублів. Усвідомлюючи, що ціна йде вгору, багато постачальників відмовляються продавати свій товар зараз, складують його й у майбутньому мають намір продати ще дорожче, каже Яна.

«Деякі мені взагалі оголосили, що мають намір мало не до Нового року притримати товар, щоб потім розпродати його за піковими цінами. По суті, врятувати нас може тільки єгипетська картопля. Якщо її масово сюди повезуть, ціна піде вниз, іншого шляху я не бачу», — розповіла підприємниця.

Нагадаємо, що В Україні вивели новий сорт ріпчастої цибулі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: