НОВИНИ

Урядовці схвалили проєкт закону щодо консолідації земель

21.04.2021 15:32
a348b618c72dad038f11d1695494c19768d0b8f5-e1562136335137

Урядовці схвалили проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель”, яким пропонується удосконалити правове регулювання відносин щодо консолідації земель, передусім сільськогосподарського призначення, шляхом визначення організаційно-правових засад консолідації таких земель, підстав, способів та порядку проведення консолідації земель. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат Василь Мокан, пише agronews.ua.

Також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої здійснюватимуться заходи, пов’язані з проведенням консолідації земель.

Консолідація земель – комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об’єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування.

Проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об’єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками.Так вказується, що строк оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути меншим 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – не меншим, ніж 10 років.

“В чому користь законопроєкту? У зв’язку із запровадженням в Україні з 1 липня 2021-го року ринкового обігу земель с/г призначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності. У країнах Європи з розвиненими правовими системами та діючим принципом верховенства права наявний багатий досвід правового регулювання цих відносин: консолідація здійснюється в багатьох випадках за рішенням суду чи квазісудових органів на підставі спеціальних проєктів”, – пояснює Мокан.

За його словами, запропонований проєкт закону дасть змогу, крім консолідації у вузькому розумінні (як “зверстання” до одного місця черезсмужних ділянок одного власника), внаслідок перерозподілу земель усунути різноманітні недоліки землекористування – дальноземелля, дрібноконтурність, клиноземелля тощо. Це сприятиме встановленню ринкової вартості земельних ділянок с/г призначення та умов для розвитку ринкових орендних відносин.Документ ухвалено з одноденним доопрацюванням.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: