10 березня на засіданні Уряду схвалено постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів. Про це повідомляє пресслужба Інформаційно-аналітичного порталу АПК України, пише agronews.ua.
Проектом постанови пропонується:
– визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку;
– уточнити напрями використання кредитних коштів:
– надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільськогосподарські товаровиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами);
– середньо- та довгостроковими кредити, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів с/г призначення, а також з переробкою с/г продукції.
– визначити кінцеві терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).
Так, максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн.
«У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд гривень. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4,4 тисячі сільгоспвиробників», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Нагадаємо, Аграрний комітет розглянув зміни до напрямків державної підтримки сільгосптоваровиробників у 2021 році. Було внесено зміни до програми концепцію державної підтримки агропромислового комплексу України на 2021 рік.