НОВИНИ

Українським вченим вдалося записати спів тюленів

21.01.2022 18:04
157053

Українські вчені зі станції “Академік Вернадський” ще цієї весни почали акустичні дослідження тюленів Ведделла. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр, пише agronews.ua.

Зазначається, що тюлені Ведделла – найпівденніші ссавці, які чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Вони здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м. Щоб ковтнути повітря, роблять лунки або використовують тріщини в кризі.

«Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно було виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні “цвірінькання”, “свисти” і “трелі”, що іноді навіть нагадують звуки бластерів із “Зоряних війн”.

Десь п’ята частина підводних співів відбувається якраз на таких частотах – вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц, – йдеться у повідомленні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: