НОВИНИ

Українець придумав, як безкоштовно опалювати власний будинок 

22.09.2022 19:23
ilyustratyvne-foto_large

У Тернопільської області мешканець міста Шумськ Влад Боярський змонтував на даху приватного будинку повітряний колектор, який у сонячну погоду безкоштовно опалює його дім. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

Така система працює за принципом печі в машині, тобто не як сонячна батарея, а як реактор холодного синтезу.

В матеріалі розповіли, що технологія працює за таким принципом: колектор на даху нагрівається сонцем, в нього надходить повітря, яке жене від вхідних дверей будинку повітряний компресор, додатково очищаючи його.

Вже нагріте в колекторі повітря через пластикові труби повертається назад у будинок. На вході труби у приміщення температура сягає +40 градусів, а розподіляючись по кімнатах – падає до +20. Такий прилад можна зробити самостійно за технологією Боярського, або  придбати вже готовий. “Повітря надходить у колектор, проходячи під профільним листом, пофарбованим у чорний матовий колір, все це знаходиться під товстим склом, – пояснює він. – Чорна машина на сонці навіть узимку нагріється, правда?

І тут так само – колектор чорний усередині та зверху покритий чорною матовою фарбою, працює як лінза.” Така система опалення нагріває три кімнати площею 78 м2 за пів години. Боярський також розповів, що на момент побудови колектора, близько семи років тому, йому довелося витратити тисячу гривень. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: