ВАЖЛИВО

Україна друга у світі за площею земель, контрольованих іноземними інвесторами

07.10.2021 09:05
cde9dc16eb691fe4696832a71ed6c8c6_preview_w440_h290

Україна — на 2-му місці серед країн світу за загальною площею земель, яку контролюють іноземні інвестори. Такими є результати аналітичного звіту «Підбиття підсумків глобальної «земельної лихоманки» — незначні вигоди, суттєві ризики для людей та довкілля», пише agronews.ua.

Дослідження опублікувала міжнародна ініціатива Land Matrix на основі зібраних даних про масштабні придбання земель у всьому світі. 

Понад 3,3 млн гектарів контролюють міжнародні інвестори в нашій країні. Вище за Україну знаходиться лише Індонезія, де контролюється понад 3,6 млн га. У п’ятірку лідерів рейтингу входять також Росія, Бразилія, Папуа — Нова Гвінея.

«Сільське господарство України, зокрема земля, дуже цікаве інвесторам. Це підтверджується даними Land Matrix — 250 угод і 3,3 млн га с/г земель контролюється іноземними компаніями. Зазвичай вони ведуть інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Йдеться про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття.  Концентрація земель може призвести до масштабної деградації земель, якщо не почати змінювати підходи та с/г практики вже зараз та посилювати екоконтроль за агровиробниками», — говорить Михайло Амосов, керівник відділу екологізації промисловості ГО Екодія.

Це вже третій звіт ініціативи Land Matrix, у якому зроблена критична оцінка накопичення земель у країнах, що розвиваються, а також соціально-економічні й екологічні наслідки такого накопичення.

Висновки спираються на фактичні матеріали із бази даних Land Matrix, а також публікації з метою аналізу та кращого розуміння комплексного впливу концентрації земель. 

Резюме звіту українською мовою можна прочитати тут. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: