ВАЖЛИВО

Україна може втратити ринок меду

13.05.2021 11:05
растопить-мед

Наприкінці квітня 2021 року США розпочали антидемпінгове розслідування щодо імпорту сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В’єтнаму за ціною, яку американські асоціації виробників меду вважають нижче справедливої. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

Ринок США є одним із найбільш перспективних для українських пасічників. По результатам 2020 року в дану країну було експортовано 8,3 тис. т меду на загальну суму 13,6 млн. USD, що в 2 рази перевищує показник минулого року. В загальній структурі українського експорту меду в 2020 році дана країна займає 10%. За 4 місяці 2021 року в США вже було експортовано 1,5 тис. т меду з України, при цьому середня вартість експортованого меду склала $2,22/кг, що на 4% вище середньої ціни експорту загалом до всіх країн. Крім того така ціна є вищою за оптові ціни на мед на внутрішньому ринку України, які наразі складають 50-55 грн/кг, тому підстави для антидемпінгових заходів є сумнівними.

Разом з тим, наразі відсутня інформація про залучення Мінекономіки України до участі в даному розслідуванні. УКАБ закликає Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України зайняти активну участь в даному розслідуванні та захистити інтереси українських виробників та експортерів меду на ринку США, одному з найбільших світових імпортерів меду.

Читайте також: загинули 8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: