ВАЖЛИВО

Україна може посунути конкурентів на ринку зерна

24.08.2021 10:35
zernovye_tripoli.land

Українські аграрії готові скористатися сприятливою світовою кон’юнктурою, щоб завоювати нові експортні ринки зерна, заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, коментуючи звіт «Зерно: світові ринки та торгівля» Міністерства сільського господарства США (USDA), пише agronews.ua.

У звіті USDA, зокрема, підвищило прогноз експорту пшениці з України у поточному маркетинговому році на 2,5 мільйони тонн, порівняно з попереднім прогнозом (травень-2021). Експерти міністерства очікують, що Україна, по-перше, експортує рекордні 23,5 мільйони тонн пшениці, а, по-друге, зросте також експорт кукурудзи — до 32 мільйонів тонн.

«Ми разом з бізнесом пильно стежимо за ситуацією. Звіт USDA — сигнал до того, що ми можемо посунути конкурентів», — відзначила Магалецька.

Вона також підкреслила, що Держпродспоживслужба разом з Міністерством економіки працюють над тим, щоб допомогти аграріям України безперешкодно експортувати зернові.

«Ми готові працювати фактично в режимі «відкритого вікна» для наших експортерів. Водночас, закликаємо і бізнес проявити максимальну відповідальність так, щоб зерно, яке ми відправляємо на експорт, відповідало всім необхідним нормам та вимогам», — сказала Магалецька.

Держпродспоживслужба відзвітувала, що за перші шість місяців 2021 року забезпечила фітосанітарний контроль при експорті 18,4 мільйона тонн зернових та олійних культур. У тому числі — 13,5 мільйонів тонн кукурудзи, майже 4 мільйона тонн пшениці, 350 тисяч тонн ячменю та понад 390 тисяч тонн сої.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: