ВАЖЛИВО

Українців закликають купувати більше м’яса в 2021 році

21.01.2021 11:23
sw

Асоціація «М’ясної галузі» запропонувала спільну стратегію з підтримки галузі птахівництва і свинарства – збільшити споживання м’яса в Україні. Якщо минулі роки українці м’яса споживали найменше в Європі – до 45 кг на людину в рік при рекомендованій медичній нормі 80 кг в рік, то з 2021 року маємо можливість купувати всі види м’яса – свинину, курятину, яловичину за найнижчими в світі цінами. Про це повідомляє прес-служба Асоціації “М’ясної галузі”, пише agronews.ua.

Причин, чому м’ясо стало доступним за ціною – кілька. Одна з них – перевиробництво курятини в світі, а через COVID-19 разом з пташиним грипом та африканською чумою свиней, світова торгівля курятиною і свининою зупиняється. Україна входить в десятку найбільших експортерів м’яса птиці. Українська курятина, завдяки найнижчій собівартості в світі, здатна частково компенсувати втрату збуту в ЄС через інші ринки, як то Азії, навіть Канади, і робота в цьому напрямку ведеться.

Однак надлишок м’яса птиці може призвести до різкого зниження цін на курятину і свинину. Особливо для свинарства подальше зниження цін буде критичним. У свинарів попереду ще велика робота із зниження собівартості до рівня країн з розвиненим свинарством.

«Цього року ми маємо розраховувати, насамперед, на самих себе, тобто внутрішній ринок, який має потенціал росту споживання м’яса, щонайменше на 50%» – говорить Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі».

«Роздрібна ціна 100 грн/кг свинини і курятини – це витрати в рік 4500 грн на м’ясо на 1 людину в об’ємах споживання 2020 року. Якщо збільшити, навіть, на половину – додатково 22,5 кг м’яса в рік, то це додатково 2250 грн в рік, тобто додатково витрат на людину менше 200 грн в місяць. Навіть у складній економічній ситуації – це доступно» – вважає керівник асоціації.

Так українці допоможуть і птахівництву, і свинарству пройти кризу в світовій торгівлі, не допустити значних втрат через подорожчання кормів, не допустити ситуативного падіння цін, а в подальшому їх стрімкого росту, через дефіцит внутрішнього виробництва. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: