НОВИНИ

Українським садівникам вдалося здивувати світовий ринок яблук

27.03.2019 07:39

В лютому Україна суттєво збільшила експорт яблука до ЄС. В останній місяць зими українським садівникам знову вдалося здивувати світовий ринок яблук. Крім загального збільшення обсягів зовнішніх продажів до рекордних 11,1 тис. тонн, певні зміни відбулись і в географії експорту українського яблука, пише Інфо-Шувар.

Найбільшим досягненням лютого можна вважати суттєве збільшення поставок до країн ЄС, де в цьому році власного яблука досить багато, а ціни в конкурентів такі ж, як і в нас.

«В січні ми не могли увійти на ринок ЄС через потужну конкуренцію із місцевим яблуком, передусім,  із польським. А вже у лютому, за оцінками експортерів та українських господарств, які самостійно експортували яблука, частка країн ЄС в експорті українського яблука склала приблизно 10%. Цікавим є те, що поставки нашого яблука в цей регіон відбувались напряму, в обхід Польщі. В лютому серед країн ЄС найбільші обсяги українського яблука купувала Швеція, Греція та країни Прибалтики. Крім цих країн, поставки відбувались до Іспанії, Австрії, Болгарії та Голандії» – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

В спілкуванні із українськими виробниками яблук, фахівцям «Інфо-Шувар» вдалось з’ясувати, що покупці з ЄС купували в Україні, головним чином, сорти Голден, Фуджі, Ред Джонапринц, Ред Чіф, Джонагоред.

«Завдяки падінню виробництва в ЄС у  2017 році, в минулому сезоні українське яблуко отримало шанс заявити про себе на найвибагливіших зовнішніх ринках, в т.ч. на ринку ЄС. Стосовно поточного року, були певні сумніви щодо можливості повторити цей успіх, в нас на шляху до ринку ЄС стоїть Польща, яка зібрала в цьому році, мінімум,  в 4 рази більше яблука, ніж Україна! Завдяки зростанню виробництва, насамперед, в Польщі та інших країнах , ЄС вважається регіоном з надлишковою пропозицією. Польське яблуко є одним із найдешевших на цьому ринку. Втім, наші виробники в цьому сезоні доводять, що українські яблука здатні конкурувати на зовнішньому ринку не тільки за рахунок ціни, як це було в минулому році. Будемо сподіватись, що цього сезону стосунки із європейськими покупцями стануть ще міцнішими, а експорт українського яблука до країн ЄС згодом стане системним явищем»,- додає пані Гетьман.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: