НОВИНИ

Українські селекціонери вивели новий сорт лаванди, стійкий до морозів

25.10.2019 08:15
lavanda-2

Науковцям Інституту садівництва НААН вдалося зберегти кримську колекцію сортів цієї рослини. Однак вона виявилася не стійкою до морозів. Натомість ексклюзивний сорт лаванди «Мрія» такого недоліку не має. Науковці Інституту садівництва НААН України розробили новий сорт лаванди «Мрія». Про це в інтерв’ю розповіла головний науковий співробітник лабораторії квітково-декоративних і лікарських культур Ольга Рудник-Іващенко, пише «Агробізнес Сьогодні».

«Кримські сорти недостатньо морозостійкі, трапляється вимерзання рослин взимку до 60%. Натомість наш новий сорт «Мрія» позбавлений такого недоліку. Його рослини адаптовані до умов Лісостепу й Полісся», – каже експертка.

За словами Ольги Рудник-Іващенко, лаванда є багаторічною рослиною і походить з Західного Середземномор»я. Вона стійка до засушливого клімату, проте на ранніх стадіях розвитку лаванду потрібно рясно поливати. Таким чином відбувається вкорінення рослини. Крім того, коріння лаванди потребує дихання, а через надмірне зволоження ґрунту аромаквітка може загинути. Не підходять їй і кислі ґрунти.

Також в Інституті садівництва НААН поділилися й іншими секретами вирощування лаванди. Так, наприклад, насіння запашної збирають восени, проте у відкритому ґрунті воно проростає погано. Натомість пророщувати пагінці краще в теплицях, а з часом пересаджувати молоді рослини в поле.

Фахівці радять розмножувати лаванду саме вегетативним способом. З одного куща можна отримати до сотні живців.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: