НОВИНИ

Україна різко скоротила експорт вина

11.11.2019 15:18
original (4)

За 9 місяців 2019 року Україна скоротила експорт вина в 12 разів, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані ДФС України. У звітному періоді основними покупцями українського вина стали: низка невизначених країн ($4,3 млн.), Казахстан ($741 тис.) та Китай ($443 тис.).

Натомість ще у 2018 році левова частка цього продукту з України була експортована до Росії ($19,9 млн.). Та через введення ембарго на ряд українських продуктів (у т.ч. вино) з боку РФ, ринок збуту вітчизняного вина за кордон стрімко скоротився. Внутрішній ринок наразі також не є перспективним для українських виноробів. Загальний обсяг імпорту вин в Україну за 3 квартали 2019 року зріс на 8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основними країнами-постачальниками вина традиційно стали Італія ($29 млн.), Грузія ($15,7 млн.) та Франція ($12,9 млн.). Збільшення обсягів закупівлі вина з закордону, а також плани уряду щодо введення нульового мита на імпорт цього продукту до 2021 року створюють занадто важкі конкуренті умови для українських виробників вина на вітчизняному ринку.

Також варто зазначити, що за січень-вересень 2019 року виробництво виноградного сусла скоротилось на 49,9%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однією з причин такої ситуації могли стати несприятливі погодні умови наприкінці літа звітного року, а саме – надмірна волога, котра спричинила розвитку різноманітних грибкових хвороб винограду.

Сьогодні головними напрямами найбільших виноробів в країні є переробка винограду на виноматеріали для подальшого його експорту в сусідні держави та розлив імпортного вина по пляшкам для реалізації на українському ринку, і тільки частка з них займаються виробництвом кінцевого продукту. Окрім цього, вітчизняні виробники скаржаться на надмірне податкове навантаження на цю галузь. Високий рівень конкуренції з боку імпортного вина, різке скорочення обсягів його експорту з України та низка проблем, пов’язаних з умовами виробництва вина, не сприяють розвитку цієї галузі в країні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: