НОВИНИ

Україна нарощує поставки сої до Китаю

14.01.2019 13:54

Китай підвищив офіційні прогнози імпорту соєвих бобів на поточний сільськогосподарський рік до 87 млн тонн, що на 3 млн тонн більше, ніж прогнозувалося раніше. Ці дані дуже обнадіяли світових постачальників сої, адже Китай є найбільшим споживачем цих бобових (62,8% світового імпорту за підсумками 2017 року) і кілька місяців не закуповував сою у традиційного постачальника — США у зв’язку з торговельними суперечками двох найбільших світових економік, пише finance.ua.

Ключовими продавцями сої до Китаю є Бразилія (52,8%), США (35,2%) і Аргентина (6,8%), частка України в цьому сегменті є дуже незначною — всього близько 0,1%, проте у зв’язку з торговельними війнами у наших аграріїв з’являється можливість наростити свій соєвий експорт східному Дракону.

“Україна – єдиний виробник, який протягом останніх 5 років стабільно нарощує поставки сої в Китай. У зв’язку з ослабленням відносин Китаю і США для неї з’являється можливість для подальшого нарощування експорту в цю країну, що можна зробити в рамках існуючих двосторонніх стосунків українських компаній з торговими партнерами. Однак, найімовірніше, свої потреби при ускладненні відносин з США Китай буде покривати насамперед за рахунок своїх найбільших торгових партнерів – Бразилії, Аргентини, Уругваю, Канади і т. д.», – повідомила експерт аграрних ринків асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) Дар’я Гриценко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: