НОВИНИ

УКАБ просить зберегти фінансування протиепізоотичних заходів

28.03.2020 17:02
1277047

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до Мінекономіки  з пропозиціями стосовно збереження обсягів фінансування протиепізоотичних заходів на рівні, не меншому 578 млн грн, як і було передбачено Державним бюджетом України в 2020 році, про це повідомила прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

У зверненні зазначено, що у звʼязку з оголошенням надзвичайної ситуації на всій території України та запровадження карантину через поширення хвороби COVID-19,  на законодавчому рівні і на нормативно-правовому встановлюєттся низка обмежень, заборон, в тому числі здійснювати певні види діяльності, а також обмежуються та зменшуються обсяги фінансування тих чи інших програм та заходів.

Для аграрного сектору гострим питанням постає збереження обсягів фінансування протиепізоотичних заходів, що були передбачені Державним бюджетом України в 2020 році та є критично важливим, як передумова виживання вітчизняного тваринництва в нинішній ситуації.

Забезпечення своєчасного виконання планових протиепізоотичних заходів відіграє велике економічне значення для агропромислового комплексу країни. Адже лише при благополучній епізоотичній  ситуації в країні можливе забезпечення розвитку тваринництва, створення сприятливих умов для експорту вітчизняної продукції на міжнародні ринки.

В нинішній ситуації видатки на здійснення протиепізоотичних заходів знаходяться і так на мінімально необхідному рівні. Відповідно,  в бюджеті на 2019 рік на дані потреби було передбачено 678 млн грн, в той час як видатки бюджету 2020 року заплановані на рівні 578 млн грн, що на 15% менше, ніж минулого року. Як результат, низку заходів по боротьбі із хворобами тварин неможливо буде здійснити навіть в рамках запланованих видатків, що є край негативним наслідком для галузі тваринництва.

Варто зауважити, що кошти, які виділяються із державного бюджету, використовуються ефективно. Зокрема, динаміка захворювань на особливо небезпечні хвороби у 2017-2019 роках показала суттєве зменшення кількості захворювань:

– захворювання на африканську чуму свиней зменшилися від 163 випадків в 2017 році до 53 – в 2019 році;

– випадки захворювання на сказ зменшилися від 1562 в 2017 році до 908 в 2019 році.

Нажаль, у зв’язку із виявленням випадку пташиного грипу в 2020 році епізоотична ситуація в Україні погіршилась, адже було закрито близько 10 основних ринків збуту української птиці. Внаслідок цього недонадходження валюти протягом першого кварталу 2020 року становили 35 млн доларів США. І лише ефективні заходи по ліквідації спалаху дозволили поступово відновлювати можливості збуту.

Тому ми наголошуємо, що наявність бюджетного фінансування таких робіт є критично важливою із точки зору оперативності та дієвості відповідних заходів, а отже – і збереження ринків збуту та валютних надходжень.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ звертається до влади стосовно збереження обсягів фінансування протиепізоотичних заходів на рівні, не меншому 578 млн грн, що і було передбачено Державним бюджетом України в 2020 році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: