НОВИНИ

У Польщі масові страйки через українське зерно

03.02.2023 19:32
perevezennya_zerno_kurkul-56573-57128-60385

У Польщі на кордоні з Україною сьогодні, 2 лютого, почалася акція протесту місцевих фермерів з організації «Ошукане село». Повідомляє biz.liga.net, пише agronews.ua.

Як зазначається, вони протестують через те, що українське зерно нібито обвалило внутрішні ціни в Польщі, і фермери змушені працювати собі у збиток.

Державна прикордонна служба України повідомила, що 2 та 3 лютого 2023 року на під’їзних шляхах до пунктів пропуску «Корчова – Краківець», «Медика – Шегині» та 2 лютого 2023 року на під’їзній дорозі до пункту пропуску «Хребене – Рава-Руська» зі сторони Польщі заплановано проведення акцій протесту, які можуть вплинути рух транспортних засобів, що перетинають державний кордон.

Протестувальники збираються блокувати рух лише вантажних автомобілів, легкові будуть пропускати. Вантажівки з допомогою для України також не зупинятимуть.

«Після паніки, яка спостерігалася відразу після початку війни, ризик переривання постачання зерна з України значно зменшився, що сприяє зниженню цін. Є багато ознак того, що виробництво зернових збільшиться цього року у відповідь на його відносно високу рентабельність. Як наслідок, інвестори очікують, що ціни продовжать падати. Тим більше, що світове споживання зернових зараз скорочується», — пояснив падіння цін старший економіст Credit Agricole Якуб Олімпа.

Але польські фермери, які вийшли на протести, бачать проблему в українському зерні.

«Ми вже на межі прибутковості, і скоро багато хто з нас почне працювати у збиток. Якщо така ситуація збережеться, ми не зможемо працювати. Нас завалюють українським зерном, ціни на місцеву пшеницю падають навіть нижче за тисячу злотих за тонну. Водночас нам доводиться нести дуже високі витрати на добрива, засоби захисту рослин та дорожче паливо. Сезон ось-ось розпочнеться, тому потрібно буде вкластися у посівну. Якщо у фермерів не буде грошей, польське виробництво впаде дуже сильно», — заявив Марчін Грін, член правління Асоціації виробників зернових.

Саме тому деякі виробники оголошують протести.

Міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик повідомив, що почне переговори з колегами в ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: