НОВИНИ

У Раді пропонують кардинально змінити правила оренди землі

16.03.2020 13:02
84_main

Заплановано зменшення строків договорів оренди землі та конкурентний порядок формування ціни. Пише buh.ligazakon.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про прогресивні земельні відносини (№ 3208 від 12.03.2020 р.). Ним пропонується внести зміни до ЦКУ, ЗКУ, Закону про оренду землі з метою спростити власникам землі перебування в орендних відносинах, надасть можливість формування плати за користування землею на конкурентних засадах тощо.

Планується чітко визначати строки дії договору оренди землі, що усуне можливість орендарями маніпулювати на свою користь в збільшенні терміну дії договору оренди землі. Це унеможливить судові спори з приводу терміну закінчення договору оренди.

Також планується встановити: орендна плата за землю справляється тільки в безготівковій грошовій формі.

Законопроектом пропонується надання власникам землі право дострокового розірвання договору користування землею. Відповідно право розривати договори користування земельними ділянками надається і користувачам.

Проектом Закону передбачено ефективний обмін землею. Він полягає у наданні власнику землі сільськогосподарського призначення права відчужувати свою землю: продавати, міняти, дарувати. Законопроект визначає право орендувати землю тільки громадянами України та українським юридичним компаніям, учасниками яких є виключно громадяни України. Пропонується заборонити зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення.

Також передбачена система кредитування набувачів прав на землю та власників землі для задоволення побутових потреб. Таке кредитування, окрім прискорення ефективного обміну землі, сприятиме зростанню цінності землі.

Проектом Закону забезпечується підтримка об’єднання власників землі у товариства власників через надання кредитування на особливих умовах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: