АГРОФОТО

У бурштині знайшли лапу доісторичної ящірки віком 20 млн років (фото)

05.03.2020 10:32
dddxs

Вчені з Боннського університету знайшли в домініканському бурштині, розміром 2 сантиметри, крихітну ліву лапку викопної ящірки. Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

Вік знахідки – 15-20 мільйонів років.

«Знайти у бурштині рештки древніх плазунів дуже рідкісне явище, частіше знаходяться доісторичні комахи», – каже Йонас Бартел, докторант Інституту геологічних наук з Університету Бонна.

Вчені дослідили знайдений зразок за допомогою мікрораманової спектроскопії, електронної мікропроби та вторинної іонної мас-спектроскопії. Ящірку класифікували до роду Anolis.

Аналізи показали, що передня стопа зламана у двох місцях, а один з переломів має незначний набряк. Вчені вважають, що піднімаючись на дерево, ящірка контактувала з потоком смоли і не змогла уникнути липкої пастки, вона в ній зав’язла.

Через деякий час ящірка привернула увагу хижака, який зірвав її з дерева, залишивши в смолі ліву передню кінцівку. Пізніше смола затверділа і осіла у навколишньому ґрунті, що є початковою точкою її діагенезу, кажуть вчені.

На місці тріщини в кістці дослідники виявили і тріщину в самому шматочку бурштину. Вчені вважають, що через неї і потрапили хімічні речовини, які викликали хімічне розкладання лапки. Якщо спробувати дістати лапку з бурштину, вона зруйнується.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: