НОВИНИ

Ціни на картоплю прискорили зростання

23.01.2019 14:24

Від початку робочого тижня картопля на гуртових ринках подорожчала на 10%, її вартість сьогодні становить 6.5-7.0 грн/кг, передає «Інфо-Шувар».

Експерти наголошують на тому, що сьогодні мова йде про другу хвилю зростання ціни на картоплю протягом січня. Перед цим, суттєве подорожчання було зафіксоване одразу після Різдвяних свят. Головне ж зростання ціни розпочалось ще на початку листопада. Фактично від кінця осені до середини зими ціни на українську картоплю зросли більш ніж в 2 рази.

Рік тому картопля коштувала в 1,5-2 рази дешевше, ніж зараз і взагалі поточні ціни можна сміливо назвати рекордно високими, принаймні за останні 10 років. Втім, картопля все ще залишається найдешевшою позицією в українському овочевому «борщовому наборі».

Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в сусідній Польщі, звідки Україна досить часто імпортує картоплю та інші складові «борщового набору», коли внутрішні ціни суттєво зростають. В цьому сезоні, попри суттєве подорожчання картоплі в Україні, про поставки з Польщі не йдеться. Польська картопля сьогодні навіть дорожча від української, таке трапляється досить рідко. Причиною ситуації, яка склалась на ринку є падіння виробництва картоплі в країнах Європи через аномальну посуху літом 2018 року.

Станом на другу половину січня, на найбільшому в Польщі гуртовому ринку «Броніше» картопля пропонується по 0.3-0.35 EUR/кг, тобто, на 30% дорожче ніж в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: