НОВИНИ

«Три кити» успішної перезимівлі ріпака озимого: профілактика, захист, рістрегуляція

19.09.2022 10:29
Young,Growth,Of,Rape,On,Bed,In,The,Field,,Agrarian

Значення осінньої рістрегуляції для ріпака озимого важко переоцінити: адже ця технологічна операція вирішує ряд важливих завдань, без яких успішна перезимівля культури, а, відповідно, й формування високого рівня майбутньої врожайності просто неможливі. Так, вона допомагає не винести кореневу «шийку» над поверхнею ґрунту, й одночасно – розвинути потужну розгалужену кореневу систему для накопичення достатньої кількості поживних речовин, а також стимулювати гілкування та «синхронізувати» загальний ріст і розвиток рослин. Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK застерігають в жодному разі не нехтувати цим прийомом і обов’язково провести регулювання ростових процесів ріпака озимого в осінній період, пише  agronews.ua.


«Ріпак озимий не завжди вдається посіяти в оптимальні строки – особливо в умовах війни, коли відчувається нестача необхідної техніки, пального, людського та інших ресурсів, тож аграрії цього року проводили посівну кампанію, виходячи з наявних можливостей, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Така ситуація не може не відбитися на загальному рості культури та, як наслідок, і на майбутній врожайності. Адже за надто раннього посіву рослини ризикують перерости, що негативно впливає на їх зимостійкысть та може призвести до вимерзання. А за пізнього – не встигають сформувати необхідну кореневу систему та кількість листків, тож не в змозі накопичити достатньо запасних поживних речовин для оптимальної перезимівлі. Ідеальний варіант – це невеликі рослини з компактною розеткою, міцною кореневою шийкою та розвиненою кореневою системою. Однак на практиці без додаткових зусиль досягнути цього майже неможливо. Крім того, в осінній період ріпак озимий за сприятливих гідротермічних умов може інфікуватися комплексом хвороб, які ослаблюють рослини, перешкоджають їх повноцінному росту та розвитку і успішній перезимівлі. В підсумку це негативно впливає на густоту стояння культури після виходу з перезимівлі».


Для профілактики низки хвороб ріпака озимого в осінній період, а також для попередження його переростання, особливо коли йдеться про ранні строки сівби та надмірно загущені посіви, Олександр рекомендує обирати препарати на основі тебуконазолу. Ця діюча речовина швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється в центральній частині стебла. Її дія проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Паралельно, тебуконазол проявляє рістрегулюючий ефект, при цьому не пригнічуючи процес фотосинтезу в рослині.

Для осінніх обробок фахівець радить віддати перевагу високоефективному системному фунгіциду з рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Він проявляє захисну, лікувальну та викорінюючу дію і забезпечує одночасно чітко виражений «стоп-ефект» та пролонговану захисну дію проти збудників фомозу, борошнистої роси, альтернаріозу, циліндроспорозу та інших хвороб.

Крім того, фунгіцид знижує висоту рослин та уповільнює ріст вегетативної маси, не дозволяє виносити кореневу «шийку» над поверхнею ґрунту, а також сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи культури, що в комплексі позитивно впливає на перезимівлю рослин і на майбутній рівень врожайності.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: