ВАЖЛИВО

Посадовці Держспоживслужби організували схему поборів з фермерів

03.05.2024 10:05
u-zaporizhzhi-pered-sudom-postanut-posadovci-derzhspozhivsluzhbi-yaki-pid-chas-vijni-organizuvala-shemu-poboriv-z-fermeriv-1-400x250-0c6

У Запоріжжі перед судом постануть посадовці Держспоживслужби, які під час війни організувала схему поборів з фермерів. Працівники ДБР завершили  розслідування щодо злочинної групи, до якої входили посадовці Держспоживслужби. Під час війни вони реалізували схему поборів з місцевих фермерів за реєстрацію сільгосптехніки. Про це йдеться у пресрелізі ДБР.

Завідувач сектору Держспоживслужби у Запорізькій області залучив до незаконної діяльності підлеглого та власну дружину. Користуючись змінами у законодавстві через введення воєнного стану, чиновники створювали фермерам штучні перешкоди для реєстрації техніки. Власникам для подолання «проблем» вони рекомендували звертатися до фірми дружини та вітчима завідувача сектору.

Платіж оформлювався за нібито «інформаційні послуги», після чого сільгоспвиробники отримували необхідні від Держспоживслужби документи. Вартість «консультацій», які фіктивно надавала дружина чиновника, складала від 2 до 7 тис. грн за одну одиницю техніки.

За цією схемою у 2022-23 роках на рахунки ділків було перераховано близько 3 млн грн. Гроші були «відмиті» купівлею елітного авто вартістю 1,4 млн грн, яке було оформлене на вітчима організатора схеми.

У вересні 2023 року працівники ДБР викрили схему та повідомили учасникам про підозру.


Перегляди: 1524
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: