НОВИНИ

Торгівля агропродукцією між Україною та Євросоюзом сягнула рекордного обсягу

16.02.2022 14:08
5e024b527553c043241979

У 2021 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом – з врахуванням Великої Британії, яка зараз не входить до складу його членів – становила $12,6 млрд. Це найвищий показник за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.  Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов, пише agronews.ua.

Він додав, що додатне сальдо становило $4,2 млрд.

За словами експерта, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, а також Велика Британія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпились у цьому списку. Ці країни утворюють 82 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму близько $4,2 млрд. Це майже на 19% більше ніж 2020 року.

В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС, зазначив Микола Пугачов, поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.

У 2021 році Україна найбільше – $484 млн – витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних. Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на $402 млн.

Другий рік поспіль відносно значну частку (8 %) у вітчизняному імпорті з ЄС зайняли молокопродукти. Їх завезли з-за кордону на суму $335 млн, що на 20 % перевищило показник 2020 року. При цьому обсяги зарубіжних закупівель різних сирів збільшилися з 207 млн дол. США у 2020 році до $251 млн торік», — проінформував науковець.

Залишків та відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на $289 млн.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад» імпортувався переважно шоколад. На ці солодощі у 2021 році було витрачено на 15 % більше, ніж у 2020 році – $262 млн. Обсяги поставок на український ринок готових продуктів з зерна склали $252 млн.

Торік обсяги імпорту м’яса разом з субпродуктами склали $203 млн. Загалом ці групи продуктів зайняли близько 62 % у вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу.

У нинішньому році при збереженні сприятливих тенденцій є всі підстави сподіватись на подальший розвиток взаємної аграрної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, причому це стосуватиметься як експорту, так і імпорту», — підсумував Микола Пугачов.

Читайте також: Українські птахівники згортають виробництво.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: