ВАЖЛИВО

Тіньовий ринок алкоголю може зрости до 80%

28.12.2019 14:41
ZAMNA-alko_d_850_d_850

Сьогодні нелегальний ринок горілки становить 50−55% від загального споживання. Виконуючий обов’яків директора ДП “Укрспирт” Сергій Блескун прогнозує, що тіньовий ринок алкогольної продукції може досягти обсягу на рівні 80%. Про це пише  УНН.

За його словами, сьогодні нелегальний ринок горілки становить 50−55% від загального споживання, хоча такі данні і не є підтвердженими дослідженнями.

“Я вважаю, що на нелегальний ринок горілки і, відповідно, спирту припадає 50−55% від загального споживання. Окремого дослідження ми не проводили, це компіляція з кількох джерел. Нелегальний ринок зростає. Якщо ще п’ять років тому його частка становила 30%, то три роки тому — 50%. При таких темпах зростання через п’ять років він може зрости до 80%”, — сказав він.

Завадити нелегальному обігу, за словами Блескуна мають встановлені лічильники обліку спирту та камери відеоспостереження на підприємствах “Укрспирту”.

“На всіх заводах “Укспирту”, які працюють, встановлені лічильники обліку спирту з літа цього року. Додатково на підприємствах встановлюються камери відеоспостереження, які дозволять зафіксувати, які автомобілі заїжджають і виїжджають, знімаються і показники лічильника. Сигнали з камер будуть передаватися на сервери Державної фіскальної служби і будь-хто зможе в системі реального часу стежити за тим, що відбувається на заводах. Я хочу мінімізувати можливість виробництва нелегального спирту на заводах “Укрспирту”. Зараз працює 15 спиртових заводів з 41, які входять до складу Державного підприємства”, — сказав він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: