ВАЖЛИВО

Суд зобов’язав ввести квоти на імпорт мінеральних добрив в Україну

31.03.2021 18:26
agrariyam-radyat-zakupyty-mindobryva-pro-zapas-1-623x370

31 березня Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення, якими скасовує рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020  р. про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язує МКМТ ввести квоти на імпорт мінеральних добрив в Україну. Про це повідомляє УКАБ, пише agronews.ua.

Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Учасниками судового процесу також є представники аграрного сектору, зокрема асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Як наголосив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон, представники Ostchem оскаржували рішення Міжвідомчої комісії звертаючи увагу на процедурні неточності ходу розслідування.

Тобто суперечність квот національним інтересам не була предметом спору, що підтверджує справедливість рішень МКМТ. 

«Вимога через суд зобов’язати Комісію, члени якої приймають рішення шляхом голосування,  ввести квоти здається нонсенсом, проте одіозний ОАСК прийняв таке рішення», – додає Роман Сластьон.

Нагадаємо, що спецрозслідування щодо імпорту мінеральних добрив в Україну було розпочато ще в серпні 2019 року. За результатами проведеного розслідування Мінекономіки підготувало висновки, якими передбачалося введення квот на імпорт азотних та комплексних добрив. Після оприлюднення цих висновків представники аграрних асоціацій були обурені викладеними у них доводами, а також обсягами квот, які завідомо формували дефіцит та ще більше призводили до монополізації ринку України з боку Ostchem. Після численних нарад та громадських обговорень, вивчення всіх неупереджених фактів МКМТ прийняла рішення про недоцільність введення квот та їх  суперечність національним інтересам України. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: