ВАЖЛИВО

Як зміниться агросектор після зустрічі Зеленського та Байдена

02.09.2021 11:33
zelenskyj-i-bajden_large

У Білому домі відбулася зустріч президента США Джозефом Байдена та президент України Володимира Зеленського. Зеленський заявив, що його зустріч із президентом Сполучених Штатів Америки відбулася в продуктивній і конструктивній атмосфері, обидві сторони зацікавлені в результативному діалозі. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України, пише agronews.ua.

Наслідком зустрічі стала спільна українсько-американська заява.

Так, у ній ідеться, що Україна та Сполучені Штати підписали Меморандум про взаєморозуміння, який може підтримувати майбутні операції у визначених галузях, у тому числі декілька ключових проєктів, що обговорюються.

«Початкова сума підтримки Експортно-імпортного банку (EXIM) Сполучених Штатів для цих потенційних транзакцій у розмірі $3 млрд може бути збільшена по мірі розвитку проєктів в агробізнесі, інфраструктурі, кліматі та енергетиці», — ідеться у заяві.

Також зазначається, що Українсько-Американська Рада з торгівлі та інвестицій проведе своє 10-те засідання цієї осені для того, щоб підтвердити робочі плани з усунення регуляторних бар’єрів, припинити використання неліцензійного програмного забезпечення українськими органами державної влади, вирішити інші питання інтелектуальної власності та співпрацювати у галузі праці.

Україна також зобов’язується ухвалити законодавство, яке встановить надійний процес перевірки інвестицій. Україна та Сполучені Штати планують переглянути дію Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво на осінньому засіданні Ради», — ідеться у документі.

Крім того, Україна та Сполучені Штати підтвердили свій намір досягти амбітних скорочень своїх національних викидів парникових газів до 2030 року, що відзначено у відповідних національно визначених внесках (NDC).

Україна приєдналася до Місії інновацій з питань клімату у сільському господарстві (AIM) та має намір розвивати відновлювану енергетику у фінансово відповідальний спосіб», — сказано у спільній заяві.

Нагадаємо, що На Полтавщині виростили унікальний кавун.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: