НОВИНИ

Стало відомо, як законно збільшити свою пенсію в Україні

25.04.2024 12:16
1

Експерт з пенсійного забезпечення Сергій Коробкін поділився цінними порадами, як українські пенсіонери можуть збільшити розмір своїх пенсій. Про це повідомляє Хвиля, пише agronews.ua.

Першим кроком є донесення до Пенсійного фонду документів про стаж та заробітну плату. “Ще яким є спосіб, можливо, це залежить від вашого статусу”, – зазначає експерт.

Пенсійний фонд доплачує за такі статуси, як ветерани війни, особи з особливими заслугами, почесні донори. Також можуть призначити надбавку на догляд або на неповнолітню дитину.

Експерт наголошує на важливості своєчасного повідомлення Пенсійного фонду про звільнення, адже це впливає на розрахунок пенсій.

“В деяких випадках пенсія може збільшитися після звільнення, але, звісно, про це потрібно повідомити вчасно Пенсійний фонд”, – додає він.

Ще одним способом збільшення пенсії є перехід на інший її вид. За законом людина має право отримати лише одну пенсію, тому при наявності права на декілька видів, слід вибирати найвигідніший. Коробкін наводить приклад переходу з пенсії по інвалідності 1 групи на пенсію за віком, що дозволяє врахувати додатковий стаж.

Адвокатські контори можуть допомогти збільшити пенсії через суд, зокрема, у випадках військових та чорнобильських пенсій. Проте, експерт застерігає, що звернення до суду – це особиста справа кожного, і результат залежить від багатьох факторів.

Яскравим прикладом успішного судового позову є справа пенсіонера з Вінницької області, який зміг збільшити свою військову пенсію з 8000 до 12000 грн.

Законодавство сьогодні більш прихильне до тих, хто має повний стаж – 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

“Якщо є можливість, то бажано допрацювати хоча б місяць-два до цього ліміту”, – радить експерт.

Насамкінець, він застерігає, що індивідуальні перерахунки не завжди приносять користь, і перед спробами збільшити пенсію потрібно все ретельно зважити.Перегляди: 44
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: