НОВИНИ

Стало відомо, як опади вплинули на стан урожаю в світі

11.02.2022 08:00
wheat_desease-1024x640-14100

Опади в Аргентині та на півдні Бразилії, що пройшли цього тижня, покращили стан посівів сої та кукурудзи. Проте місцеві аналітики вважають, що потенціал рекордного врожаю втрачено, тому продовжують знижувати прогнози. В наступні 7-10 днів опадів не очікується, що утримує ціни від падіння. Про це повідомляє Grain Trade, пише agronews.ua.

В США в регіонах вирощування озимої пшениці – штатах Канзас та Техас пройшли сильні опади у вигляді дощу та снігу, які покращили стан посівів та призвели до різкого падіння цін, особливо з огляду на гарні умови для зимівлі посівів пшениці в ЄС, Україні та Росії.

На Південні Рівнини США цього тижня прийшла нова хвиля холоду з опадами у вигляді снігу та дощу, що зменшило посушливі явища, проте не прибрало їх остаточно. На заході Рівнин та північно-західних районах тихоокеанського узбережжя пройшли незначні опади, проте посухо посилюється.

У кукурудзяному поясі США, особливо в центральних та східних регіонах, пройшли потужні снігопади, які покращать запаси вологи напередодні сівби.

В Аргентині після потужних злив минулого тижня випало 30-35 мм опадів цього тижня. Вони покращили стан посівів сої та кукурудзи, проте подальші прогнози на лютий та березень не передбачають опадів через явище Ла-Нінья. Протягом 7-10 днів опадів не очікується, проте температури на рівні 25-25 оС сприятимуть розвитку рослин.

На півдні Бразилії цього тижня йшли опади, які покращили стан посівів сої та кукурудзи, особливо пізніх, проте місцеві агенції знижують прогнози виробництва сої у 2021/22 МР. Так, агенція Cogo знизила свій прогноз у порівнянні з оцінками грудня з 131 до 125 млн т, Datagro – з 142,05 до 130 млн т (144,06 млн т на початку сезону).

Більшість аналітиків вважають, що у 2021/22 МР врожай сої в Бразилії не перевищить 130 млн т та очікують офіційних прогнозів USDA (9 лютого) та бразильської агенції Conab (10 лютого).

На півночі та центрі Бразилії ідуть періодичні дощі, які поповнюють запаси вологи, проте затримують збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю.

В Росії в основних регіонах вирощування озимини склалися задовільні для зимівлі агрометеоумови. Протягом січня шар снігу збільшився до 3-50см, температура на 2-5 оС перевищувала норму. В окремих південних регіонах почали підготовку ґрунту до сівби.

В Україні погодні умови без морозів сприяють зимівлі озимини, але шар снігу складає лише 1-10 см. Хоча найближчими днями очікуються нові снігопади.

Читайте також: Озвучено переваги українського соняшника в раціоні тварин.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: