НОВИНИ

Стало відомо, що може негативно вплинути на стан озимих культур у січні

01.01.2021 08:04
4d380dfd2572cbd02ea302baf6b2c2e6_h367

У січні очікується незначне похолодання. Середньомісячний показник буде на рівні 0…-4°С. Це на 2–2,5 градуса вище, ніж синоптики фіксували в попередні роки. Про це повідомляє gazeta.ua, пише agronews.ua.

«У гірських місцевостях може дійти до 3 градусів тепла. Дещо аномальна погода для січня, — говорить синоптик Укргідрометцентру Наталія Голеня. — Щодо кількості опадів, то в містах за місяць випаде 27–58 міліметрів. У горах очікуємо до 75 міліметрів. Це норма».

На початку місяця вдень прогнозують до -5С°.

«Ночі будуть ще холодніші. І так триватиме до 5 січня, — каже народний синоптик Леонід Горбань. — На Різдво потепліє до 1–2 градуси вище нуля. Після свята температура продовжить підвищуватися, сягне 4–5 градусів тепла. А от із 13 числа почне падати. Варто чекати морозів».

«Для висаджених культур найкраще, якщо в січні будуть морози і сніг — до 15 сантиметрів, — говорить агроном Богдан Вокальчук. — Посіви в Україні зараз у різному стані. В деяких регіонах рослини вже розвинулися і увійшли у стадію кущення. В інших областях недостатньо вологи, й тому посіви розвиваються гірше».

Озимі зернові без снігу здатні витримувати температуру не нижчу -10°С.

«Синоптики прогнозують після Нового року плюсові показники. Це погано для посівів. Пшениця не пройде стадію яровизації (здатність рослин адаптуватися до сезонної зміни погоди. — ГПУ), — продовжує Вокальчук. — Розвинуті рослини можуть перерости взимку й загинути навесні».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: