НОВИНИ

Стало відомо, коли в Україні подешевшають продукти харчування

31.03.2020 09:32
insulinovyj-indeks-produktov-pitaniya-polnaya-tablica-dlya-diabetikov_0_0-11840

Головна причина зростання цін в Україні – паніка. Люди масово скуповують продукти. Бояться, що карантин затягнеться. Про це розповів економіст Олександр Охріменко. Пише businessua.

“Товари дорожчають як у великих торговельних мережах, невеликих магазинах, так і на роздрібних базарах. Останні до речі, щоб їх не закрили, тепер називаються гуртовими. Торгівля не збирається просто спостерігати за ажіотажем, а швидко піднімає ціни. Цей процес зупинити не можливо. Така ситуація повторювалася під час кожної кризи”, – пояснює він.

Додає, що деякі імпортні продукти коштують дешевше, ніж вітчизняні.

“Під час паніки люди традиційно купують найдешевші українські крупи, молочку. Тепер наші продукти знову завезли в магазини, але за більш високими цінами. Тому і виходить, що імпортні залишки зі старих поставок коштують дешевше. Наприклад, рис, макарони”, – каже Охріменко.

За його словами, дефіциту продуктів не буде. Так, 2019-го зібрали 83 млн т зерна. За рік з урахуванням кормів, запасів, втрат споживаємо максимум 22 млн.

“У короткостроковій перспективі можуть виникнути проблеми з поставками. Зараз багато водіїв хворіє, на в’їздах установили блок-пости. Для торговельних мереж це ще одне виправдання, чому треба піднімати ціни”, – прогнозує економіст.

Припускає, що гречка, борошно, цукор можуть подешевшати у травні-червні.

“Люди уже запаслися продуктами, а гроші незабаром закінчаться. Коли магазини завезуть чергову партію товару, то попиту на неї не буде. Доведеться розпродувати за нижчими цінами”, – каже Охріменко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: