НОВИНИ

Стало відомо, коли порт «Чорноморськ» передадуть у концесію

27.11.2020 17:26
original (2)

Сьогодні, 27 листопада 2020 року, під головуванням Міністра інфраструктури Владислава Криклія відбулося перше засідання Робочої групи з питань реалізації державно-приватного партнерства у морському порту «Чорноморськ». Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

Під час засідання учасники Робочої групи обговорили план-графік проекту та очікувані результати роботи консультантів. Відтак, завершити розробку пре-ТЕО проекту планується на початку 2021-го, а сам концесійний конкурс провести у кінці цього ж року.

«Попередній досвід співпраці з ЄБРР та IFC над концесіями портів «Ольвія» та Херсон показав свою успішність, тому ми впевнені у подальшому продуктивному партнерстві. Сьогодні ми проводимо першу установчу зустріч щодо проекту концесії контейнерного термінала у порту «Чорноморськ». Цей проект вже внесений до 100 пріоритетних проектів Уряду на наступні 3 роки, тому його впровадження є вкрай очікуваним та важливим для країни», – зазначив Владислав Криклій.

Участь у заході також взяли голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, в.о. директора ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» Ігор Шевченко, представники Міністерства, АМПУ, IFC, ЄБРР, ТОВ «Ернст енд Янг», компаній «Касталія Едвайзерс» та «Білфінгер Тебодін Україна».

Владислав Криклій запевнив, що Мінінфраструктури постійно надаватиме консультантам усю інформацію, необхідну для підготовки пре-ТЕО проекту, а також іншу допомогу, якщо це буде необхідно.

У свою чергу, відомство вже підготувало інформаційні запити до Адміністрації морських портів України (АМПУ) та ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» з метою отримання інформації для пре-ТЕО проекту. Вона буде надана консультантам після підписання відповідних угод про нерозголошення.

Вже визначено компанію, яка займатиметься підготовкою ТЕО і конкурсної документації концесії поромної переправи в порту «Чорноморськ». Це ТОВ «Ернст енд Янг». У рамках цього проекту планується залучити від 150 млн грн інвестицій, які будуть спрямовані на модернізацію залізнично-поромного комплексу порту.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» має запровадити однакові тарифи на вантажні перевезення – Конгрес Фермерів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: