НОВИНИ

Стало відомо, як довго протримається високий експорт української кукурудзи

29.01.2020 17:28
93cee21-corn1

У січні-травні поточного року темпи експорту кукурудзи з України залишаться досить високими, і на зовнішні ринки в зазначений період буде поставлено 17,2 млн тонн зерна. В кінці ж сезону-2019/20 темпи її експорту сповільняться, і в останні 2 місяці обсяги поставок складуть лише близько 150 тис. тонн на місяць, що, відповідно, на 60 тис. тонн і 110 тис. тонн нижче показників серпня й вересня 2019 р., прогнозує незалежний експерт українського ринку зернових і олійних культур Олег Левченко. Про це пише «АПК-Інформ».

Так, на думку експерта, високі темпи експорту кукурудзи з України збережуться аж до травня ц.р., а потім помітно скоротяться, і, згідно з його прогнозними оцінками, у наступні 4 місяці сумарний обсяг відвантажень складе близько 1,5 млн тонн.

«На тлі скорочення валового збору порівняно з рекордним обсягом виробництва в 2018 р., Україна продовжує дивувати високими темпами експорту зерна. Тільки за перші 3 місяці 2019/20 МР української кукурудзи на зовнішні майданчики було поставлено на 2,25 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого сезону», — зазначив Олег Левченко.

Експерт також підкреслив, що тенденція істотного приросту обсягів експорту збережеться на початку 2020 р. Так, згідно з даними лайн-апів, в січні-лютому експорт кукурудзи з морпортів України складе 8,1 млн тонн, що на 1,3 млн тонн вище показника роком раніше.

«Це дуже вражає з урахуванням того, що зібраний в 2019/20 МР урожай кукурудзи хоч і є другим після рекордного, але з урахуванням істотного скорочення обсягів перехідних залишків загальна пропозиція зернових в Україні помітно нижче торішньої», — уточнив він.

На думку О. Левченко, ситуація, що склалася багато в чому обумовлена вельми привабливою ціновою кон’юнктурою, яка склалася на українському експортному ринку кукурудзи, а також зберігається стабільно високим інтересом імпортерів до її закупівель.

«Чого вартий тільки приріст обсягів імпорту Єгиптом у поточному сезоні, який за перші 3 місяці закупив понад 1 млн тонн української кукурудзи, в той час як за аналогічний період минулого сезону цей показник ледь сягав 0,3 млн тонн», — підсумував експерт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: