НОВИНИ

Стало відомо, для кого ще відкриють дані про координати земельних ділянок

24.01.2020 16:28
zd

“Ніякої стратегічної необхідності приховувати масив даних про координати земельних ділянок не було”, — про ці та інші аспекти відкриття координат поворотних точок повідомив Голова Держгеокадастру Денис Башлик в інтерв’ю Економічній правді..

Він нагадав, що від 2 січня платити за координати поворотних точок не потрібно, адже ця інформація перебуває у відкритому доступі для інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів, оцінювачів за експертною грошовою оцінкою та органів місцевого самоврядування. Вже є перші результати: з моменту запуску функціоналу дані про координати знадобилися для 30 600 ділянок.

Окрім цього, Голова зауважив, що Держгеокадастр планує ініціювати зміни в законодавстві, аби зробити дані про координати доступними і за межами професійної земельної спільноти. Адже, беручи за основу ці дані, приватні фірми зможуть створювати ГІС-продукти та геолокаційні сервіси.

“Це принципова парадигма розвитку кадастру в середньостроковій перспективі: не гнатися за миттєвим разовим заробітком на даних, а віддавати їх в економіку, домагаючись довгострокового ефекту», — резюмував Денис Башлик.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: