НОВИНИ

Стало відомо, чи скасує Євросоюз мито на український мед

07.09.2021 18:33
iStock-887517012_d_850

Через холодну весну і дощового початку літа бджоли недобрали меду з акації і липи на 40-50%. Про це повідомляє agroportal.ua, пише agronews.ua.

За словами співзасновника/засновника Медової біржі Гаррі Ремферта, спостерігався негативний фактор укорочених термінів цвітіння соняшнику: замість 3-4 тижнів він тривав 5-7 днів (сорти відселекціонованих таким чином, щоб дозрівання насіння проходило в стислі терміни).

«Але рясні опади влітку (виділяється більше нектару), що довгий теплий сезон, який дозволить і в вересні отримати додатковий збір меду, очікувано нівелює негативну картину збору», – говорить експерт.

Також він звертає увагу на зростання споживання меду. Однією з причин цього є пандемія COVID-19, яка спонукала споживачів уважно ставитися до свого здоров’я і міняти харчові звички на корисні.

«Тим більше найбільший гравець на ринку Євросоюзу – Китай – зараз «затиснутий», що веде до природного росту цін», – додає він.

Якщо прогноз по зборах себе виправдає, то ціна на мед знизиться через насичення ринку.

«Однак елітні сорти, думаємо, будуть тримати ціну, тому що попит на них завжди високий, а пропозиція на ринку України – обмежена», – зазначає засновник Медової біржі.

У виробництві фасованого меду експерт відзначає значне зростання попиту. Тим більше, виробництво і фасування в Україні значно дешевше. Тому обсяг виробництва меду, продуктів бджільництва буде рости однозначно, пояснює він.

На питання щодо можливого перегляду квот на експорт українського меду в країни ЄС, Гаррі Ремферт відповідає, що це цілком реально.

«А з урахуванням положення китайської продукції на ринку Євросоюзу це цілком реально найближчим часом. Якщо зробити прогноз далі, то квоти будуть нарощуватися аж до повного звільнення від митних зборів меду з України », – поділився засновник Медової біржі.

Нагадаємо, що Озвучено закупівельні ціни на зерно.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: