НОВИНИ

Стало відомо, чи готові банки до агрокредитування після відкриття ринку землі

13.06.2021 18:01
8388020dab21975edec72003c98f891f

Банки готові до агрокредитування після відкриття ринку землі. Проте активність в цьому сегменті з’явиться щонайменше через два роки. Про це повідомляє finclub.net, пише  agronews.ua.

«Уже сьогодні банки, що працюють у сегменті агро, розробляють кредитні продукти, які дають змогу агропідприємствам отримати фінансування на купівлю землі. Крім того, фермери зможуть надати свою землю в заставу банку, щоб залучити позикові кошти за доступною ціною», — розповіла голова правління Банку Альянс Юлія Фролова у проєкті «50 провідних банків України — 2021».

Одна з причин, яка буде стримувати розвиток кредитування під заставу землі або на її купівлю, — це відсутність ринкового ціноутворення на землю. 

«Я очікую пропозицію з боку фінансових організацій, необов’язково банків, про допомогу фермерам у викупі паїв, які зараз перебувають в оренді. Але великої активності в перший рік лібералізації ми не очікуємо. Опитування показали, що до продажу буде запропоновано тільки 10% усього банку землі, яка обробляється. І, відповідно, обмеження стосовно можливості придбання — по 100 гектарів і тільки фізособами — буде впливати на продуктову пропозицію. Радикальних змін у 2021 році не очікуємо», — прогнозує заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Юлія Фролова очікує на максимальну активність у сегменті кредитування під заставу землі або на купівлю землі десь через два роки після запуску ринку землі.

«Сподіваємося, що в цьому сегменті буде серйозна державна підтримка у вигляді компенсації відсоткових ставок за такими кредитами», — розповіла топменеджерка.

За її оцінками, максимальна ставка, за якою агрогосподарства можуть обслуговувати борг і при цьому розвивати бізнес та підвищувати ефективність і врожайність з одного гектара, становить до 3% річних.

«За умови облікової ставки 6,5% (розмір облікової ставки по момент розмови; на 3 червня вона становить 7,5%. — Ред.) і вартості ресурсів на рівні до 10% розмір компенсацій, який має бути закладено в бюджеті, досить істотний», — попереджає Юлія Фролова.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: