НОВИНИ

Стало відомо, чи буде Україна з медом у 2020 році

03.06.2020 11:32
2833465_original-13234

Холодний та дощовий травень призвів до того, що на багатьох пасіках бджіл підгодовують, рятуючи їх від загибелі. Про це повідомляє Вінниця.info, пише agronews.ua.

«Весь травень був холодним, з багатоденними дощами — бджоли не те що збирати нектар, анавіть з вулика вилетіти не могли. Цвітіння нечисленних весняних медоносів при такій погоді теж незначне, нектару виділяється дуже мало», – розповідає Валерій Курейко, пасічник із великим досвідом.

Експерт зазначає, що в таких умовах бджолосім’ї, які вже повинні були на початок червня виходити на пік свого розвитку, страждали від нестачі корму, тому пасічники вимушені підгодовувати бджіл, щоб зберегти їх від загибелі.

«Так званого «майського» меду, до складу якого входить нектар з плодових дерев і кущів, малини та інших ягід, в цьому році практично немає, принаймні у центральних та північних областях України зібрати його не дозволили погодні умови. Що стосується меду з ріпаку, то хоча ця культура непогано цвіла, нектару бджолам ледве вистачило для своїх потреб», – вважає Валерій Курейко. В цілому ж, за оцінками експерта, у загальній структурі медового врожаю майський та ріпаковий меди, в середньому, займають по 7%, тобто сумарно – до 8 тис. тон.

Напередодні цвітіння білої акації — найбільш цінного медоносу в Україні — пасічники сподіваються, що погода виправиться, і у бджіл буде змога зібрати достатньо нектару.

«В Україні акацієвий мед збирають з білої та жовтої акації. Оптимальна температура, при якій акація виділяє найбільше нектару — від 18 до 24 градусів за Цельсієм, при цьому не повинно бути сильних дощів, бо вони вимивають нектар з квіток. Мед білої акації — один із найдорожчих, і займає близько 5% від загального обсягу споживання на внутрішньому ринку – це приблизно 3,3 тис. тон», – зазначає В. Курейко.

Медоносна продуктивність акації дуже висока — з 1 га насаджень бджоли можуть зібрати 500-1000 кг меду, адже одне дерево віком 10-30 років дає до 8 кг меду. Акація росте майже повсюди — у лісополосах, обабіч доріг, в лісах та у парках. Але останніми роками в Україні, на жаль, збільшились обсяги вирубки дорослих акацій, особливо вздовж доріг та у захисних лісосмугах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: