НОВИНИ

Стало відомо, чому не варто скорочувати посівні площі буряку

02.02.2022 11:31
agricultural-1651221_1280

З метою підтримки виробників соціально значущих товарів Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 12.01.2022 № 19 «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість»,  яка врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

До переліку потрапили виробники за КВЕДами борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) та олії соняшникової (КВЕД – 10.41).

Утім подорожчання палива впливає на всіх без винятку виробників, зокрема й на планування виробництва в цукровій промисловість на 2022 рік. 

Тому, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на сторінці соцмережі Facebook звернувся до асоціації виробників цукру із закликом не скорочувати посівні площі буряку на 2022 рік.

«Окремо хочу звернутись до асоціації «Укрцукор». У випадку надвисоких цін на природний газ восени 2022 року, Уряд знайде для бурякоцукрової галузі збалансоване рішення щодо ціноутворення на газ на період цукробурякового виробництва на заводах. Тому спокійно інвестуйте у вирощування і плануйте посівні площі згідно зі сівозміною», – наголосив він.

Нагадаємо, 12 січня 2022 року Уряд підтримав проект постанови Кабінету Міністрів України, якою запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10% на деякі продукти харчування.

Читайте також: Як успішно купити чи орендувати землю: безкоштовне навчання для учасників аукціонів.



Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: