НОВИНИ

росія готує маніпуляції на тему «голоду» в Україні та світі

11.04.2022 18:02
19b0880bc6c3eb08bc76a583010bc530

Центр протидії дезінформації при РНБО попереджає про маніпуляції з боку росії щодо можливого «голоду» в Україні та світі. Про це ЦПД повідомляє у Телеграмі, пише agronews.ua.

«ЦПД при РНБО України повідомляє: росія готує маніпуляції на тему можливого «голоду» в Україні та світі», – йдеться в повідомленні.

У ЦПД зазначають, що 6 квітня Президент України Володимир Зеленський сказав, що росія знищує в Україні сільгосппідприємства, аграрну техніку, блокує морські порти, тому що розглядає голод як свою зброю. Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів зерна у світі. Тому наслідки війни відчутні в Єгипті, Туреччині, Бангладеш та Ірані, які купують понад 60% пшениці в росії та Україні. Судячи з карти регіонів, які найбільше експортували зернові культури, стає зрозуміло, що ракетні обстріли зовсім не випадкові. Їх мета – унеможливлення посівних робіт та знищення нафтобаз, що обслуговують сільгосптехніку.

У ЦПД наголошують, що при змозі засіяти хоча б 30% площ Україна зможе забезпечити потребу у внутрішньому споживанні.

«Станом на сьогодні у нас достатньо резервів продукції, і Україна виробляє у п’ять разів більше продукції, ніж її внутрішнє споживання», – розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Раніше повідомлялося, що посівна кампанія розпочалася у 21 області. Кабінет Міністрів збільшив розмір державної гарантії компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами для сільськогосподарських виробників під час посівної з 50 млн грн до 1,5 млрд грн для одного підприємства. Станом на 6 квітня банки видали аграріям кредитів майже на 1,8 млрд грн для успішного проведення посівної. Підтримкою скористалися понад 900 сільгоспвиробників.

Водночас через агресію росії експорт українських товарів у березні скоротився вдвічі, імпорт – більш як утричі. У березні Україна експортувала 5,97 млн тонн продукції на суму 2,7 млрд дол. Тоді як у лютому держава експортувала 13,1 млн тонн товарів вартістю 5,3 млрд дол. Наразі головними статтями експорту є руди, кукурудза, феросплави та олія.

Читайте також: В Україні вивели нову сальну породу свиней.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: