НОВИНИ

В Україні вивели нову сальну породу свиней

09.04.2022 10:00
glosterska_-stara_-plyamista-35413

Українські селекціонери вивели нову породу свиней. Невідомо, чи буде їхнє хрюкання схоже на широковідоме «дон-дон», але охрестили нову сальну породу Кадирівська. Про це повідомляє agroportal.ua, пише agronews.ua.

Над створенням нової породи працювали кілька останніх років. Щоб отримати потрібний результат, схрещували звичну нам свійську свинку, дикого кабана та в’єтнамських вислобрюхих підсвинків. 

Науковці провели сотні експериментів, випробували безліч різних комбінацій перш ніж досягнули потрібного результату — свиня з великою кількістю якісного сала.  

Над назвою породи селекціонери довго не думали. Перший племінний хряк, якого вивели, і нині він є основним сім’яним кабаном поголів’я, має руду бороду та ікла, тож його прозвали Рамзаном, а всіх підсвинків з цієї породи відповідно охрестили Кадирівськими.

За словами вчених, коли поросяток почали купувати для розведення фермери з інших регіонів, виявили цікаву особливість. З-поміж інших характеристик нової породи є й той факт, що ці свинки набагато краще пристосовані до життя в гірській місцевості за інших своїх сородичів. Таку задачу собі науковці не ставили і вважають це звичайним збігом.

Кадирівські поросята мають дуже стрімкі показники росту. Щодоби в середньому така паця набирає близько 900 г і в дуже короткий термін досягає ваги 100 кг. Єдиний мінус — порода виявилась дуже стресовразливою. Поросята лякаються найменшого шуму, тож довелося трохи змінити підходи до утримання, аби свинки не лякались.

Наразі поголів’я перевалило за кілька сотень поросят і близько 200 дорослих особин. Досягнувши необхідної ваги, кадирівська свіжина потрапляє на столи українців. Вже цього Великодня у кошиках українців, які підуть святити скоромне, може опинитись кров’янка чи підчеревина саме з цієї породи, виведеної українськими науковцями. 

Читайте також: В Україні підприємці незаконно підняли ціни на продукти: перелік.Перегляди: 180
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: