НОВИНИ

В Угорщині поскаржились, що захлинаються в смітті, яке скидають в річку Тису на Закарпатті

07.07.2020 18:02
1415112937_1

Президент Угорщини Янош Адер у листі до президента України Володимира Зеленського закликав вирішити ситуацію із забрудненням річки Тиси, оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися. Лист Адера опубліковано на офіційному сайті угорського президента. Про це повідомляє “Європейська правда“, пише agronews.ua.

“Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки”, – заяв Адер у листі Зеленському.

“Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості”, – додав Адер, підкресливши, що така ситуація “не гідна європейських стандартів”.

Угорський президент зазначає, що основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав президенту України, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.

Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.

Аналогічний лист щодо забруднення ріки Сомеш Адер надіслано президенту Румунії Клаусу Йоганнісу.

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь було занадто мало істотних дій і ще менше покращення ситуації.

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальству, туризму та чинить серйозний вплив на дику природу.

Президент Угорщини просить обох президентів використати свій вплив, щоб зупинити забруднення рік.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: