НОВИНИ

Понад 320 га земель «Укрзалізниці» знаходяться у незаконному користуванні

16.01.2022 13:15
1-40-800x445

Понад 321 га земель «Укрзалізниці» несанкціоновано зайняли фізичні особи — йдеться про 460 ділянок, які розташовані на територіях 4 регіональних філій, зазначено у звіті про результати аудиту ефективності використання і розпорядження об’єктами державної власності у сфері залізничного транспорту. Повідомляє Економічна правда, пише  agronews.ua.

Аудитори, зокрема, виявили, що понад 321 га земель «Укрзалізниці» несанкціоновано зайняли фізичні особи — це 460 ділянок, які розташовані на територіях 4 регіональних філій: «Одеська залізниця», «Придніпровська залізниця», «Південно–Західна залізниця», «Львівська залізниця».

«На цих землях фізичні особи та дрібні бізнесмени самовільно побудували житлові будинки, гаражі, готелі, кафе, торгівельні павільйони. А деякі їх використовують під городи та посіви. Встановити вартість земель неможливо, оскільки з 2015 року не проводилася переоцінка активів», — стверджують у Рахунковій палаті.

До аудиту надано інформацію про несанкціоноване зайняття земельних ділянок, які знаходяться в користуванні АТ «Укрзалізниця», переважно фізичними особами — 460 земельних ділянок загальною площею 321,4288 гектара..

«Відповідно до цих даних на самозахоплених ділянках знаходяться житлові будинки, гаражі, посіви, готелі, кафе, городи, торгівельні павільйони тощо. Інформацію щодо захоплених площ надано лише за 424 ділянками (321,4288 га). Переважно земельні ділянки зайняті фізичними особами та дрібним бізнесом із самовільно побудованими майновими об’єктами.  Вартість зазначених земельних ділянок не встановлено, оскільки Товариством приховано від Рахункової палати їх балансову вартість. Справедливої (реальної) ціни не може бути визначено, оскільки з 2015 року переоцінка активів не здійснювалася. Рахунковій палаті відмовлено у наданні документів та інформації про період, умови, за яких відбулася втрата об’єктів державної власності», — додали аудитори.

Читайте також: В Україні прогнозують хороший врожай озимини


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: