НОВИНИ

Підвищення ефективності дії препаратів незалежно від погоди

11.04.2023 09:00
Зображення WhatsApp, дата_ 2023-04-10 о 12.56.06

Непередбачувані погодні умови весни – завжди виклик для ефективної дії засобів захисту рослин і мікродобрив. Щоб нівелювати їх вплив, фахівці компанії Ukravit рекомендують не нехтувати застосуванням ад’ювантів – особливо при проведенні обприскувань контактними препаратами та обробцісегетальної рослинності з потужними восковими нальотами та надмірним опушенням, пише agronews.ua.

«На тлі значного здорожчання виробничих ресурсів аграрії намагаються отримати максимум ефективності від кожної обробки культур ЗЗР і мікродобривами, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – А тому не можуть дозволити, щоб обприскування пройшло з невисокою ефективністю, як це часто буває у весняний період з його мінливими погодними умовами – підвищеними чи зниженими температурами, їх різкими перепадами, опадами тощо.Тому щоб кожна крапля робочого розчину досягнула цілі і забезпечила посівам повноцінні захист та підживлення, я рекомендую обов’язково застосовувати ад’юванти. Адже так можливо не лише легко нівелювати негативний вплив погоднихумов, а й в середньому підвищити якість обприскуваньдо 30%».

Вдало підібраний ад’ювант, за словами фахівця, вирішує відразу цілий спектр завдань, як то: зменшує негативний вплив погодних умов на ефективність обробок, підвищує розтікання робочого розчину та збільшує площу його контакту з листовою поверхнею культур, покращує проникність робочого розчину крізь кутикулу листків, як наслідок, зменшує втрату засобів захисту рослин та мікродобрив.

Віддати перевагу в умовах агросезону – 2023 Олександр радить органосиліконовим продуктам: адже вониодночасно поєднують кілька властивостей, тожмають розширений функціонал і дозволяють зробити обприскування ефективними за будь-яких умов. А тому рекомендує обрати ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Високий вміст трисилоксану в препараті є ключовим фактором,що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні. Він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м (міліньютонів на метр), в той час як для води цей показник становитьблизько 73 мН/м.

Інгрес зменшує кутконтакту крапель із поверхнею, що забезпечує розтікання та охоплення в декілька десятків разів більшогорадіусупокриття поверхні листового апарату. Одночасно, ад’ювант має високі пенетраторні властивості, тобто сприяєшвидшому і кращомупроникненню ЗЗР та МКД через продихи, що зменшує впливфакторів навколишнього природного середовища на дієвістьпрепаратів. При цьому ад’ювант неіонний, тобто не має заряду, а відповідно, не взаємодіє з молекулами пестицидів та агрохімікатів і не впливає на їх дію.



Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: