НОВИНИ

Перепелина ферма стає прибутковою вже з першого року роботи

06.04.2021 12:44
perepelinaya-ferma

Щоб відкрити перепелину ферму в Україні потрібно $20 — $30 тис, прибуток вона починає приносити вже з першого року роботи, а повністю окупається за три –п’ять років. Про це повідомляє PGновини, пише agronews.ua.

Своїм досвідом поділився співвласник перепелиної ферми «Дичина», що працює у Черкаській області, Андрій Шматок. На фермі вирощують майже 10 тис голів перепілок та іншої птиці (фазан, цисарка тощо) різних порід, що відрізняються між собою кількістю тушки та розміром яєць. Опікуються ними лише п’ятеро людей.

«Бізнес прибутковий, якщо займатися всім у комплексі — продавати харчове яйце, м’ясо і птахів. Тоді в будь-який період часу можна продати продукцію у будь-якому вигляді і отримати свої 15-20% зверху», — розповідає фермер, додаючи, що оптом м’ясо коштує 150 грн за кілограм, а упаковка яєць — 25 грн.

За словами Шматка, щоб відкрити перепелину ферму з нуля, потрібно придбати клітку, корм та воду — якщо птиця доросла. Якщо ж мала, то відкриття обійдеться дещо дорожче. Так, спочатку потрібен інкубатор, після цього пташку висаджують у наступну клітку — брудер, де є тепла підлога і комфортна для неї температура. Коли курчата підростають їх переводять до іншої клітки — без підігріву, але з такою підлогою, щоб вони не пошкодили лапки. В ній вони знаходяться до 23 діб, а далі переходять у звичайну клітку, де живуть, їдять та спарюються.

Також фермер зазначає, що правильний підхід до годівлі допоможе заощадити. Так, на перших етапах корм можна виготовляти самостійно — в інтернеті є багато рецептур від заводів, які пропонують зробити корм самостійно (обійдеться на 5-10% дешевше).

«Важливим є знайти ринок збуту, якщо ви не хочете займатися цим бізнесом лише для себе та своєї сім’ї», — додає він.

Нагадаємо, що на Рівненщині відкрили перше виробництво крафтових сирів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: