НОВИНИ

Ціни на агропродукцію зростають через панічні закупівлі в усіх країнах світу

24.03.2020 07:02
produkty

Карантини та панічні закупівлі продуктів можуть спровокувати світову продовольчу інфляцію, навіть попри наявність достатніх запасів зернових та олійних культур в основних країн-експортерів, – вважають у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН, повідомляється на її сайті.

Паніка з боку великих імпортерів, наприклад, борошномелів або урядів, може спровокувати кризу. Зміна поведінки у закупівлях продовольства може призвести до збоїв у глобальній системі постачання, – йдеться у повідомленні.

Останніми тижнями в усіх країнах світу, від Сінгапуру до США, спостерігалися черги в супермаркетах, де покупці в надмірних кількостях купували крупи, дезінфектори та навіть туалетний папір.

Ф’ючерс на пшеницю в Чикаго, що є світовим еталоном, минулого тижня виріс на 6%, що є найбільшим тижневим зростанням останніх 9 місяців. Ціни на ріпак в Таїланді, що є другим світовим експортером зерна, виросли до найвищого з серпня 2013 р.івнярівня.

У Франції панічні закупівлі борошна та макарон на тлі активного експорту пшениці дестабілізували роботу портів та борошномельних підприємств, зерно до яких неможливо вчасно поставити через дефіцит автотранспорту.

Обмеження, запроваджені окремими країнами ЄС на кордонах, також зупиняють поставки продовольства. Експерти вважають, що новою глобальною проблемою невдовзі стане логістика.

Але за оцінками USDA, світові кінцеві запаси пшениці у 2019/20 МР виростуть в порівнянні з минулорічними з 277,57 до 287,14 млн т, а запаси рису – з 175,3 до 182,3 млн т.

В США для виробництва біоетанолу використовується 140 млн т кукурудзи. Скорочення виробництва після падіння цін на нафту дозволить використати частину зерна для продовольства.

Проте наразі азійські покупці не надто активні, оскільки не розуміють, яким буде попит на зерно надалі, у червні або липні, оскільки туристичний та ресторанний бізнес майже паралізований.

Країни-експортери нафти на Близькому Сході, які також є нетто-імпортерами зерна, імовірно матимуть значні фінансові проблеми, оскільки цього року нафта вже втратила 60% своєї вартості. Внаслідок падіння цін на нафту та девальвації валют такі країни суттєво скоротять імпорт зерна.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: