НОВИНИ

Озвучено зміни в роботі електронних аукціонів в Україні

02.05.2022 08:00
auction-or-judge-gavel-on-a-computer-keyboard-PSKDWVP-min-scaled

Експерти програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX  про земельні відносини під час воєнного стану. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Чи заборонено зараз набувати у власність земельні ділянки/права оренди на земельних аукціонах в системі «Прозорро.Продажі»?

Відповідно до Закону № 2145-IX земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок с/г призначення державної, комунальної власності не проводяться. Заборони щодо проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок (прав їх оренди) інших категорій земель законом не встановлено.

На земельних торгах у системі «Прозорро.Продажі» (після ухвалення Закону № 2145-IX) придбали право оренди с/г землі та уклали договір. Зареєструвати не можемо. Як це зробити та почати користуватися землею?

Право оренди можна буде зареєструвати тільки з відновленням роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Чи можна організовувати аукціон із продажу права оренди земельної ділянки не с/г призначення (наприклад, водного фонду тощо) через систему «Прозорро.Продажі», якщо лот сформовано «під ключ» зі всіма необхідними документами відповідно до Земельного кодексу України?

Скасовано тільки торги, які стосується земель с/г призначення. Заборони продажу на земельних торгах права оренди на земельні ділянки, які мають інше цільове призначення, Законом № 2145-IX не встановлено.

Право на оренду сформованої земельної ділянки виставлено для продажу  на земельних торгах у системі «Прозорро.Продажі». Відповідно до Протоколу про результати земельних торгів торги не відбулись (подано заяву від одного учасника). Раді необхідно ухвалювати рішення про скасування торгів чи вони скасовані автоматично з огляду на те, що набув сили Закон № 2145-IX?

Норма закону має пряму дію. Окреме рішення про скасування торгів ухвалювати необов’язково.

Укладений договір після проведення електронних земельних торгів потрібно реєструвати чи необхідно дочекатися, коли запрацюють реєстри?

Законом № 2145-IX така реєстрація не передбачена. Потрібно зареєструвати не договір, а право оренди після відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читайте також: Сільське господарство в умовах війни: як залучити фінансування.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: