НОВИНИ

Озвучено регіон, у якому суттєво знизилася родючість ґрунтів

17.09.2021 18:04
gumus-v-pochve-chto-eto-i-zachem-on-nujen-864x400-1-623x370

Український чорнозем відомий у всьому світі. Ми росли на переконанні, що наша земля – це величезний і невичерпний ресурс, який завжди нас прогодує. На жаль, все не так просто і невичерпна родючість – це міф. Про це повідомляє ivasi.news, пише agronews.ua.

Через неправильну систему землеробства в Україні ґрунту втратили значну частину гумусу, найродючіші в світі чорноземи перетворилися в ґрунти із середнім рівнем родючості і продовжують погіршуватися.

Зокрема, такий підхід до родючості призведе до подальшого загострення проблеми в Одеській області. По-перше, до виснаження ґрунтів призводить їх інтенсивне використання.

Фахівці встановили, що розорювання земель в Одеській області дуже високе і становить понад 80%. Для переходу на ґрунтозахисне та екологобезпечне землеробство потрібно частину орних земель вивести з обробки під ліси, луки, пасовища, водойми, заповідні та рекреаційні зони.

І ще один фактор, який нині добиває наші чорноземи, – норми внесення мінеральних добрив. У порівнянні з фермерами з Євросоюзу українські аграрії використовують в 3,5 рази менше мінеральних добрив.

Як зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, фахівці рекомендують в землеробстві Одеської області, в сівозмінах необхідно вводити посіви багаторічних трав, зернобобових культур, сидеральні пари. В якості органічного добрива використовувати солому та пожнивні залишки інших культур з метою поліпшення балансу гумусу і поживних речовин в грунтах області.

«Земельний фонд нашого регіону становить 3,3 млн. га. Сільськогосподарські угіддя – 2,6 млн. га, з них: рілля – 2,1 млн.га; багаторічні насадження – 90,9 тис. га; сіножаті, пасовища – 406 тис. га. На жаль, в Одеській області поступово втрачаються ресурси гумусу в ґрунті через те, що обробка ґрунту не відповідає поточному моменту і сформована на основі 4 культур (пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак) і введена неправильна структура посівних площ. Через це, кожні 5 років ми втрачаємо 0,4-0,5% гумусу. Зараз чорноземи області мають 3,5-4% гумусу, а раніше – було 6% «, – додав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Щоб український чорнозем залишався цінним національним ресурсом, аграрії і кожен українець, що працює на землі, повинні змінити своє ставлення до нього.

Нагадаємо, що Стало відомо, хто став новим керівником ДПЗКУ.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: