НОВИНИ

Озвучено оновлені ціни на рослинні олії

10.03.2022 11:08
f856845d39-2

На 14 день війни в Україні російські війська змогли зайти лише до Херсону, і то тому, що ЗСУ відступили на обладнані позиції та обороняють Миколаїв, а також перешкоджають висадці десанту в Одесі. Про це повідомляє graintrade.com.ua, пише agronews.ua.

Одеса та Миколаїв – це найважливіші портові міста України, тому Росія усіляко намагатиметься їх захопити, щоб ізолювати українську економіку.

Жорсткий спротив армії та усього громадянського суспільства України за підтримки західних партнерів зупинили наступ агресора, а потужні санкції проти Росії незабаром призведуть до різкого падіння рівня життя росіян та зниженню морального духу окупантів.

Блокування портів зірвало поставки соняшникової олії з України, тоді як Росія, що є другим світовим експортером олії, через санкції також не може відвантажувати продукцію.

В Аргентині, яка є четвертим після України, Росії та ЄС виробником соняшникової олії, ціни виросли до 2000 $/т FOB.

Слідом за стрімким подорожчанням нафти до 130 $/барель ціни на рослинні олії також різко виросли. Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з 24 лютого по 8 березня підскочили на 7,5% до 6416 рінггитів/т або 1535 $/т, а 3 березня вони сягали навіть 6808 рінггитів/т або 1630 $/т.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за два тижня виросли на 7,8% до 1670 $/т на тлі відсутності поставок соняшникової олії та різкого подорожчання пальмової.  

Погода в Аргентині та Бразилії сприяє розвитку посівів сої та кукурудзи, а ринки сподіваються, що протягом місяця Росія буде змушена зупинити війну внаслідок незадоволення власних громадян щодо обвалу економіки та навіть можливого дефолту, що дозволить Україні відновити експорт.

Читайте також: На Закарпатті викрито та затримано агента ФСБ РФ та його співмешканку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: