АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Озвучено, як суб’єкти господарювання повинні зберігати пальне

07.02.2021 17:22
Screenshot_3

Відповідно до ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», зберігання пального – діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик. Роз’яснює адвокат ЮК “Арміс” та учасник Земельного фонду України Леся Яблокова для agronews.ua.

Так, згідно ст. 15 цього Закону визначено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Тобто, для того щоб суб’єктам господарювання зберігати пальне на кожному місці зберігання, їм потрібно отримати ліцензію. Ліцензії на право зберігання пального видаються терміном на п’ять років, плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780,0 грн. на рік.

Хто може не отримувати таку ліцензію?

✅ СГ, які здійснюють зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів;

✅ підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

✅ підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

✅ суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Як отримати ліцензію на зберігання пального?

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

▶️ документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

▶️ акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

▶️ дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

У якій формі подається Заява ?

Заява щодо ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) (ідентифікатор форми J1304602). Бланк цієї заяви є в розділі Облік акцизного податку програми M.E.Doc.Крім того, зразки рекомендованих форм заяв розміщено на офіційному сайті ДПС .

Для отримання ліцензії на право зберігання пального платнику податків необхідно звернутися до ДПС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України №481.

Згідно з вимогами ст. 15 Закону №481 заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: