НОВИНИ

Оприлюднено, як спростять процедуру оформлення вантажів у портах

03.09.2021 09:31
379ecd1-port

Cпрощення процедур оформлення вантажів у портах – не менш важливе питання, ніж будівництво нових терміналів та залучення інвестицій. Про це повідомляє пресслужба АМПУ, пише agronews.ua.

Керівництво МІУ оголосило курс на дерегуляцію процедур в портовій галузі. Це друга фаза дерегуляції. Перша була в 2015 році, тоді вдалося скасувати роботу комісій на суднах і перейти до огляду суден за принципами аналізу ризиків та впровадити електронне оформлення приходу суден».

Як підкреслив директор Департаменту організації роботи портів ДП «АМПУ» В`ячеслав Вороной, у планах – завершення впровадження електронного оформлення суден відповідно до світових стандартів. Йдеться про впровадження електронного блоку відходу судна, забезпечення інтеграції з митною службою в розрізі автоматичного обміну даними.

Підготовлені зміни до Порядку, що передбачають безстрокову реєстрацію роботи лінії (лінія реєструється один раз і працює до тих пір, поки вона не порушить умови роботи), впроваджується більш прозорий механізм реєстрації та прибираються зайві документи та етапи.

Повернулися до питання створення електронного модулю для трансшипменту, впровадження якого, дозволить відійти від необхідності оформлення додаткових декларацій. Ще одне питання — впровадження електронної товаро-транспортної накладної — фактично, єдиного документа, який заважає повному електронному оформленню вантажів, що слідують з портів до внутрішніх митниць.

Як зазначив Вячеслав Вороной, потребує вирішення ще одне важливе питання, — забезпечення умов для бункерування суден.

«Через відсутність заправки в портах, всі судна змушені заправлятися в Туреччині, Румунії або за 12-ти мильною зоною. Це відбувається через те, що свого часу митниця заборонила оформляти паливо для бункерування, як транзитне. Ми звернули увагу на це важливе питання, і сподіваємося на його вирішення» — зазначив директор Департаменту організації роботи портів ДП «АМПУ».

Cпрощення процедур оформлення вантажів у портах – не менш важливе питання, ніж будівництво нових терміналів та залучення інвестицій.

Нагадаємо, що Україна витіснила Росію з ринку кавунів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: